BIBLIOTEKA DLA ŚRODOWISKA 2018-09-17

LIBRORUM AMATOR

Librorum Amator (ISSN 2353-530X) to wydawany przez nas Biuletyn okolicznościowy BG GUMed. Ukazuje się nieregularnie od 2008 roku, kiedy to opublikowany został, z okazji Tygodnia Bibliotek 2008, pierwszy numer biuletynu.

Zapraszamy do lektury:

2016/2017
R. 8 nr 1(8)

2015
R. 7 nr 1(7)

2013/2014
R. 6 nr 1(6)

2012
R. 5 nr 1(5)

2011
R. 4 nr 1(4)

2010
R. 3 nr 1(3)

2009
R. 2 nr 1(2)

 2008
R. 1 nr 1

 

WYSTAWY

>> zapraszamy do zapoznania się z wirtualnymi galeriami naszych dotychczasowych ekspozycji
 

 

 

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Biblioteka nasza od początków obchodów Tygodnia Bibliotek, czyli od 2004 r., włącza się w to ogólnopolskie Święto Bibliotekarzy. W ramach majowych obchodów organizujemy Spotkania w Bibliotece, dla środowiska Uczelni i nie tylko.

>> zobacz, jak obchodzimy nasze święto
 

 

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

 >> zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami akcji

Od 2016 roku włączamy się w ogólnopolską akcję Wielkiej Zbiórki Książek, krórej koordynatorem jest fundacja Zaczytani.

 

 

PROMOCJE KSIĄŻEK

>> zapraszamy do zapoznania się z relacjami ze spotkań
 

 

SPOTKANIA / WYKŁADY / PREZENTACJE

 

   

Głodni Madagaskaru - spotkanie z Danielem Kasprowiczem

 

Subtelności towarzyszące rozumieniu zdrowia psychicznego, czyli kiedy pojęcie normy nie ma zastosowania -  wykład dra hab. n. med. Wiesława Cubały

 

NAUKA DLA ZDROWIA. DZIEŃ OTWARTY GUMed

Biblioteka Główna GUMed uczestniczy także w Dniu Otwartym naszej Uczelni.  Z tej okazji organizujemy wędrówkę po naszym bibliotecznym labiryncie i odkrywamy dla Was niedostępne na co dzień zakamarki naszej Biblioteki.

Wszyscy, którzy przybyli na Dzień Otwarty GUMed 20 kwietnia 2018 r. mieli okazję:

  • zapoznać się z naszymi zbiorami i posiadanymi
    przez nas modelami anatomicznymi,

  • obejrzeć unikatowe starodruki,

  • zwiedzić magazyny biblioteczne,

  • dowiedzieć się, w jaki sposób można naprawić
    nawet najbardziej zniszczoną książkę. 

Zachęcamy do zapoznania się z fotogalerią.

Kolejna okazja do zwiedzania w kwietniu przyszłego roku. Zapraszamy!

 

PIKNIK NA ZDROWIE 

>> fotorelacje z Pikniku
 

W latach 2009-2017 Biblioteka Główna uczestniczyła w przedsięwzięciu, organizowanym przez Gdański Uniwersytet Medyczny, promującym zdrowy tryb życia. W piknikowej atmosferze krzewiliśmy ideę czytelnictwa i  bookcrossingu, a także udostępnialiśmy wszystkim zainteresowanym czasopisma i broszury na temat zdrowia.

Od 2018 r. Medyczny Dzień Nauki i Piknik na Zdrowie zostały połączone w jedną imprezę uczelnianą Nauka dla Zdrowia. Dzień Otwarty GUMed.

 

MEDYCZNY DZIEŃ NAUKI

 >> zobacz, jak prezentowały się nasze stoiska
 

   

Od 2011 r. do  2017 r. Biblioteka włączała się w akcję promowania nauk medycznych wśród dzieci i młodzieży podczas Medycznego Dnia Nauki, odbywającego się w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Od 2018 r. Medyczny Dzień Nauki i Piknik na Zdrowie zostały połączone w jedną imprezę uczelnianą Nauka dla Zdrowia. Dzień Otwarty GUMed.

 

ZBIÓRKA NAKRĘTEK

Biblioteka Główna uczestniczy w akcjach zbierania nakrętek, ze sprzedaży których wspierane są fundacje i osoby potrzebujące. Miejsce zbiórki: przy szatni z metalowymi szafkami.

WKRĘĆ SIĘ I POMAGAJ – to akcja, w której BG uczestniczy nieprzerwanie od 2016 roku. W ramach podpisanej deklaracji uczestnictwa wspieramy podopiecznych Fundacji Hospicyjnej, mieszczącej się w Gdańsku przy ul. Chodowieckiego 10. Zbieramy wyłącznie plastikowe nakrętki: po napojach i sokach, z pojemników po chemii gospodarczej (np. po płynach do mycia naczyń itp.), butelek po kosmetykach (np. szamponach, płynach do kąpieli, mydłach w płynie itp.).
UWAGA! Z nakrętek po kremach należy usunąć gąbkę! Nie zbieramy nakrętek: z butelek po olejach i smarach, z butelek po środkach owadobójczych, chwastobójczych i innych trujących chemikaliach, z pojemników po farbach i klejach.

NAKRĘTECZKI DLA NATALECZKI – w latach 2012-2015 zbieralismy nakrętki na rzecz Natalki, która była podopieczną Fundacji "Zdążyć z Pomocą".

>>  podziękowanie za udział w akcji

 

PRAKTYKI, STAŻE, WYCIECZKI

 Biblioteka Główna organizuje: