Zasady przetwarzania danych osobowych w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Wobec wejścia w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy (EU) 2016/679 z dnia 17 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych Biblioteka Główna informuje, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gdański Uniwersytet Medyczny z siedzibą w Gdańsku 80-210, przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a,

2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - Paweł Małecki (iod@gumed.edu.pl),

3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w systemie biblioteczno-informacyjnym Trójmiejskiego Zespołu Bibliotecznego (Akademia Muzyczna w Gdańsku, Akademia Morska w Gdyni, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności) w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych na podstawie art. 6 ust.1 lit. A ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.,

4. Pani/Pana dane osobowe nie będą ujawniane innym podmiotom, za wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa, firmom windykacyjnym, firmom wspierającym obsługę informatyczną,

5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnikami prawa,

6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie,

7. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych osobowych, gdy uzasadnione jest, że Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016.,

8. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi.

katalog online
biblioteka online

Wielka Zbiórka Książek 2018-06-04

Biblioteka Główna GUMed zaprasza wszystkich (osoby prywatne, instytucje, szkoły, jednostki kultury) do udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej Wielkiej Zbiórki Książek, organizowanej przy współpracy z Fundacją Zaczytani.org.

DLA KOGO KSIĄŻKI?
Celem kampanii jest tworzenie bibliotek  w szpitalach, domach dziecka i hospicjach.
Książki zebrane przez nasz punkt zbiórki przekazujemy klinikom Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego oraz innym trójmiejskim szpitalom.

JAKIE KSIĄŻKI?
Zbieramy książki dla zarówno dla dorosłych czytelników, jak i dzieci oraz młodzieży, nowe lub używane, w idealnym stanie, wydane po 2000 roku.

KIEDY?
Kampania, co roku, trwa w maju i kwietniu - w tym czasie przyjmujemy książki.

GDZIE?
Wypożyczalnia BG GUMed.

KONTAKT:
Oddział Informacji Naukowej i Promocji
Biblioteka Główna
Gdański Uniwersytet Medyczny
ul. Dębinki 1, Gdańsk
tel. 58 349 10 45
e-mail: biblinf@gumed.edu.pl
 

Patronat nad akcją objęli m. in.: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Zdrowia, Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Minister Praw Pacjenta oraz Prezydenci zaczytanych miast.

Oddaj książkę >> stwórz bibliotekę >>zainspiruj innych!


Rok 2018, 2017, 2016


2018

Biblioteka Główna GUMed, już po raz trzeci,  włączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej – Wielkiej Zbiórki Książek. Celem kampanii jest tworzenie biblioteczek w szpitalach.

W 2018 r. roku zbieraliśmy książki dla małych i dużych pacjentów, nowe lub używane, w idealnym stanie, wydane po 2000 roku.

Zebraliśmy 644 książki, z czego 491 w bardzo dobrym stanie, które zostaną przekazane do klinik Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Pozostałe książki (153 egzemplarze starszych wydań) rozdamy w ramach akcji bookcrossingu.

Organizatorem kampanii jest Fundacja Zaczytani.org. Patronat nad akcją objęli m. in.: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Zdrowia, Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Minister Praw Pacjenta oraz Prezydenci zaczytanych miast.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji w przyszłym roku!


2017

Także z okazji Tygodnia Bibliotek, już po raz drugi, uczestniczyliśmy w 2017 r. w  Wielkiej Zbiórce Książek, organizowanej przez Fundację Zaczytani.org.

 


Podobnie, jak w zeszłym roku odwiedziliśmy też małych pacjentów z naszego szpitala. 25 oraz 27 kwietnia 2017 r. wraz z nimi wyruszyliśmy na kaszubski szlak, w świat legend i baśni związanych z tym regionem.

Podsumowanie akcji

Tym razem uzbieraliśmy 330 książek (w większości dla dorosłych czytelników) nowych lub używanych, w idealnym stanie, wydanych po 2000 roku. Wśród darów były też książki dla dzieci, gry i puzzle, które trafiły do Klinik pediatrycznych naszej Uczelni.

Pozostałe dary pozwoliły wzbogacić biblioteczki w następujących klinikach UCK:

 • Klinika Psychiatrii Dorosłych (oddział dla kobiet i oddział dla mężczyzn)
 • Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych, Chorób Tkanki Łącznej i Geriatrii
 • Klinika Neurologii Dorosłych
 • Oddział Ginekologii Onkologicznej i Radioterapii
 • Oddział Onkologii Klinicznej i Radioterapii
 • Katedra i Klinika Hematologii i Transplantologii / Oddział Hematologii i Transplantologii
 • Klinika Położnictwa

Szczególne podziękowania kierujemy do sióstr oddziałowych wyżej wymienionych klinik, ponieważ dotychczas, bez wsparcia społecznych zbiorek, samodzielnie i z własnej inicjatywy tworzyły mikroksięgozbiory na swoich oddziałach!

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć:

 


2016

   

W 2016 roku, po raz pierwszy, Biblioteka Główna GUMed włączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej - Wielkiej Zbiórki Książek, organizowanej przez Fundację Zaczytani.org, której celem było stworzenie Bibliotek Małego Pacjenta w szpitalach, domach dziecka i hospicjach. W związku z tym do 21 maja 2016 roku zbieraliśmy niezniszczone książki dla dzieci i młodzieży, które następnie przekazaliśmy klinikom pediatrycznym naszej Uczelni.

11 maja 2016 r. odwiedziliśmy też małych pacjentów, przebywających na różnych oddziałach pediatrycznych naszego szpitala, w ramach akcji "Bibliotekarze czytają dzieciom". Zabierając dzieci w podróż do świata bajek, chcieliśmy, aby choć na chwilę zapomniały o bólu i troskach, jakie towarzyszą im na co dzień.

Goszczącej nas klinice przekazaliśmy pierwszą paczkę z zebranymi książkami. Dzięki współpracy ze sponsorami (GUMed, ABE-IPS, PWN IBUK Libra, Kulczyk Foundation) obdarowaliśmy również upominkami wszystkich uczestników spotkania.

Podsumowanie akcji

Zebraliśmy 1061 książek. 734 w idealnym stanie lub nowe (25 kartonów) - trafiły do 7 klinik pediatrycznych GUMed:

 • Katedra i Klinika Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii
 • Katedra i Klinika Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci
 • Katedra i Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii
 • Katedra i Klinika Pediatrii, Nefrologii i Nadciśnienia
 • Katedra i Klinika Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży
 • Katedra i Klinika Kardiologii Dziecięcej i Wad Wrodzonych Serca
 • Klinika Neurologii Rozwojowej.

oraz do Szpitala Dziecięcego "Polanki" im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku Sp. z o.o.

337 przykurzonych, zniszczonych lub dla dorosłych (14 kartonów) trafiło do uczestników innej akcji, w której uczestniczy nasza Biblioteka - na Piknik na Zdrowie. Zostały rozdane na zasadzie bookcrossingu.

Dotarły do naszej Biblioteki (jako najbliższego punktu zbiórki) także 52 książki zebrane przez dzieci z Przedszkola nr 26 w Gdyni (koordynator Jagoda Darowny).

Serdecznie dziękujemy także wszystkim, którzy już podarowali książki dla małych pacjentów i prosimy o więcej! Wszak nie ma nic cenniejszego niż uśmiech dziecka...

Zapraszamy do zapoznania sie z fotorelacją:

topBiblioteka Główna Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego . ul. Dębinki 1 . 80-211 Gdańsk . tel.: +48 58 349 10 40 . fax + 48 58 349 11 42


email: biblsekr@gumed.edu.pl . Aktualizacja: 2018-08-10 mgr M. Omilian-Mucharska . Biblioteka Główna © 2009 - 2017 . omilian&blukis

Polityka wykorzystywania plików "cookies" w systemach internetowych GUMed