2021-06-02

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Medycznego Dnia Nauki:
201720162015, 20142013, 2011-2012

Od 2018 r. Medyczny Dzień Nauki i Piknik na Zdrowie zostały połączone w jedną imprezę uczelnianą Nauka dla Zdrowia. Dzień Otwarty GUMed.

W 2017 roku...

...na stoisku pod hasłem: Zobacz więcej - rozszerzona rzeczywistość w medycynie, edukowaliśmy dzieci i młodzież na temat zagadnień augmented reality.

Prezentowaliśmy filmy ukazujące, jak dzięki rozszerzonej rzeczywistości chirurdzy mogą nabierać wprawy w skomplikowanych zabiegach operacyjnych, a studenci poznawać anatomię człowieka.
Korzystaliśmy także z aplikacji z technologią rozszerzonej rzeczywistości (Anatomy 4D, Saagara) zainstalowanych na teblecie i smartfonach.

Uczniowie  i nauczyciele, którzy przybyli na Medyczny Dzień Nauki, mogli obejrzeć także książkę, która dzięki zainstalowaniu aplikacji The Tiny Prince AR udostępniała na ekranie smartfona interaktywne obrazy ilustrujące przygody "Małego Księcia".

Jak zawsze nie zabrakło zapachowych zakładek do książek, podarowanych przez wydawnictwo MedPharm Polska, książeczek dla dzieci oraz innych gadżetów uczelnianych, a także pochodzących od naszych sponsorów: wydawnictw PZWL (IBUK Libra) oraz ABE-IPS.

Serdecznie dziękujemy odwiedzającym za przybycie, a sponsorom za wsparcie!

W 2016 roku...

...hasłem: Czy znasz alfabet swojego ciała? chcieliśmy zainteresować dzieci oraz młodzież anatomią ludzkiego organizmu. Udostępniliśmy w tym celu, oprócz komputerowych gier medycznych, kolorowe atlasy, a także modele kości, z których korzystają na co dzień studenci. Dzięki wsparciu naszej Uczelni oraz firm: MedPharm, ABE-IPS oraz IBUK Libra, odwiedzających nasze stoisko uczniów mogliśmy obdarować książkami i zakładkami do książek, notesami, długopisami, smyczami do kluczy oraz innymi drobnymi gadżetami. Opiekunowie otrzymali także certyfikaty uczestnictwa w imprezie dla poszczególnych klas, a maturzyści  - ulotki rekrutacyjne.

W 2015 roku...

...udostępniliśmy stoisko pod hasłem: Kiedy dorosnę, zostanę... Uczniowie mogli dowiedzieć się, jaką ścieżką edukacji należy podążać, aby w przyszłości wybrać jeden z zawodów medycznych: lekarza, farmaceuty, fizjoterapeuty, pielęgniarki, stomatologa... Można było również sprawdzić swoje predyspozycje do tych zawodów podczas zabawy w wirtualne interwencje medyczne oraz zabrać do domu zapachowe zakładki do książek.

W 2014 roku...

...podczas wizyty w naszym punkcie można było dowiedzieć się, co to jest ekologia informacji oraz jak dbać o infosferę. W duchu ekologii, udostępniliśmy najmłodszym stanowiska komputerowe z grami edukacyjnymi. Wystawialiśmy także certyfikaty uczestnictwa w imprezie. A przy naszym stoisku ustawiliśmy pojemniki do sortowania śmieci.

W 2013 roku...

...na naszym stoisku oferowaliśmy wszystkim odwiedzającym nas dostęp do dwóch stanowisk komputerowych, na których można było za pośrednictwem gier zapoznać się z anatomią człowieka oraz procedurami interwencji medycznych.

W latach 2011-2012...

...udostępnialiśmy punkt Pogotowia Informacyjnego czyli Pierwszej pomocy w informacji naukowej, gdzie można było zdiagnozować poziom swojej niewiedzy i uzyskać "skierowanie" do Biblioteki lub "receptę" na niewiedzę.

 

 

 

Zasady przetwarzania danych osobowych w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Wobec wejścia w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy (EU) 2016/679 z dnia 17 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych Biblioteka Główna informuje, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gdański Uniwersytet Medyczny z siedzibą w Gdańsku 80-210, przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a,

2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - Magdalena Dłużewska (iod@gumed.edu.pl),

3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w systemie biblioteczno-informacyjnym Trójmiejskiego Zespołu Bibliotecznego (Akademia Muzyczna w Gdańsku, Akademia Morska w Gdyni, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności) w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych na podstawie art. 6 ust.1 lit. A ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.,

4. Pani/Pana dane osobowe nie będą ujawniane innym podmiotom, za wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa, firmom windykacyjnym, firmom wspierającym obsługę informatyczną,

5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnikami prawa,

6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie,

7. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych osobowych, gdy uzasadnione jest, że Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016.,

8. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi.