2023-10-12

LIBRORUM AMATOR

 

Librorum Amator (ISSN 2353-530X) to wydawany przez nas Biuletyn okolicznościowy BG GUMed. Ukazuje się nieregularnie od 2008 roku, kiedy to opublikowany został, z okazji Tygodnia Bibliotek 2008, pierwszy numer biuletynu.

Zapraszamy do lektury:

  • czytaj Librorum Amator w serwisie issuu.com

  • pobierz zeszyty Librorum Amator w formacie PDF:

2020
R. 11 nr 1(11)

2019
R. 10 nr 1(10)

2018
R. 9 nr 1(9)

2016/2017
R. 8 nr 1(8)

 

 

 

 

 

2015
R. 7 nr 1(7)

2013/2014
R. 6 nr 1(6)

2012
R. 5 nr 1(5)

2011
R. 4 nr 1(4)

 

 

 

 

2010
R. 3 nr 1(3)

2009
R. 2 nr 1(2)

  2008
R. 1 nr 1

 

 

 

 


 

WYSTAWY

 

>> zapraszamy do zapoznania się z wirtualnymi galeriami naszych dotychczasowych ekspozycji
 

 


 


 


 

 

 


 

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

 

Biblioteka nasza od początków obchodów Tygodnia Bibliotek, czyli od 2004 r., włącza się w to ogólnopolskie Święto Bibliotekarzy. W ramach majowych obchodów organizujemy Spotkania w Bibliotece, dla środowiska Uczelni i nie tylko.

>> zobacz, jak obchodzimy nasze święto 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

 

 >> zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami akcji

Od 2016 roku włączamy się w ogólnopolską akcję Wielkiej Zbiórki Książek, krórej koordynatorem jest fundacja Zaczytani.

 

 


 

PROMOCJE KSIĄŻEK

 

>> zapraszamy do zapoznania się z relacjami ze spotkań
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


 

SPOTKANIA / WYKŁADY / PREZENTACJE

 

 

   

Głodni Madagaskaru - spotkanie z Danielem Kasprowiczem

 

Subtelności towarzyszące rozumieniu zdrowia psychicznego, czyli kiedy pojęcie normy nie ma zastosowania -  wykład dra hab. n. med. Wiesława Cubały

 


 

NAUKA DLA ZDROWIA. DZIEŃ OTWARTY GUMed

 

 >> zapraszamy do zapoznania się z relacjami z obchodów tego dnia
 

   

Nauka dla Zdrowia - Dzień Otwarty GUMed, obchodzony od 2018 roku, jest kontynuacją Medycznego Dnia Nauki w nowej formie.

  


 

PIKNIK NA ZDROWIE 

 

>> fotorelacje z Pikniku
 

W latach 2009-2017 Biblioteka Główna uczestniczyła w przedsięwzięciu, organizowanym przez Gdański Uniwersytet Medyczny, promującym zdrowy tryb życia. W piknikowej atmosferze krzewiliśmy ideę czytelnictwa i  bookcrossingu, a także udostępnialiśmy wszystkim zainteresowanym czasopisma i broszury na temat zdrowia.

Od 2018 r. Medyczny Dzień Nauki i Piknik na Zdrowie zostały połączone w jedną imprezę uczelnianą Nauka dla Zdrowia. Dzień Otwarty GUMed.

 


 

MEDYCZNY DZIEŃ NAUKI

 

 >> zobacz, jak prezentowały się nasze stoiska
 

   

Od 2011 r. do  2017 r. Biblioteka włączała się w akcję promowania nauk medycznych wśród dzieci i młodzieży podczas Medycznego Dnia Nauki, odbywającego się w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Od 2018 r. Medyczny Dzień Nauki i Piknik na Zdrowie zostały połączone w jedną imprezę uczelnianą Nauka dla Zdrowia. Dzień Otwarty GUMed.

 


 

ZBIÓRKA NAKRĘTEK

 

Biblioteka Główna uczestniczy w akcjach zbierania nakrętek, ze sprzedaży których wspierane są fundacje i osoby potrzebujące. Miejsce zbiórki: przy szatni z metalowymi szafkami.

WKRĘĆ SIĘ I POMAGAJ – to akcja, w której BG uczestniczy nieprzerwanie od 2016 roku. W ramach podpisanej deklaracji uczestnictwa wspieramy podopiecznych Fundacji Hospicyjnej, mieszczącej się w Gdańsku przy ul. Chodowieckiego 10. Zbieramy wyłącznie plastikowe nakrętki: po napojach i sokach, z pojemników po chemii gospodarczej (np. po płynach do mycia naczyń itp.), butelek po kosmetykach (np. szamponach, płynach do kąpieli, mydłach w płynie itp.).
UWAGA! Z nakrętek po kremach należy usunąć gąbkę! Nie zbieramy nakrętek: z butelek po olejach i smarach, z butelek po środkach owadobójczych, chwastobójczych i innych trujących chemikaliach, z pojemników po farbach i klejach.

NAKRĘTECZKI DLA NATALECZKI – w latach 2012-2015 zbieralismy nakrętki na rzecz Natalki, która była podopieczną Fundacji "Zdążyć z Pomocą".

>>  podziękowanie za udział w akcji

 


 

PRAKTYKI, STAŻE, WYCIECZKI

 

 Biblioteka Główna organizuje:

  • miesięczne praktyki zawodowe dla studentów studiów magisterskich i licencjackich – kierunek lub specjalizacja bibliotekoznawstwo i informacja naukowa,

  • zajęcia praktyczne z zakresu informacji naukowej studiów magisterskich i licencjackich – kierunek lub specjalizacja bibliotekoznawstwo i informacja naukowa (głównie Uniwersytet Gdański),

  • praktyki doskonalące oraz staże zawodowe dla bibliotekarzy zatrudnionych w innych bibliotekach, w tym naukowych,

  • wycieczki po Bibliotece dla zorganizowanych grup zainteresowanych funkcjonowaniem biblioteki naukowej, w tym wycieczki szkolne.

 

Oddział Informacji Naukowej i Promocji:
tel. 58 349 10 45
biblioteka.informacja@gumed.edu.pl

 

Głosowanie