2021-06-02

Rok: 2020, 2019, 2018, 2017, 2016
 

2020

Biblioteka Główna GUMed już po raz piąty włączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej – Wielkiej Zbiórki Książek, która w tym roku trwała od 8 września do 11 października. Celem akcji jest stworzenie bibliotek w szpitalach, domach dziecka oraz hospicjach.

Dzięki hojnym darczyńcom w tym roku udało nam się zebrać rekordową ilość książek - 1152 pozycje w idealnym stanie, wydane po 2000 roku, które z radością przekazaliśmy Fundacji Zaczytani.org.

 

 

 

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy mimo trwającej pandemii, okazali wielkie serce i przyczynili się do stworzenia kolejnych bibliotek dla małych oraz dużych pacjentów!

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji w przyszłym roku.

 

2019

W ramach Tygodnia Bibliotek 2019, Biblioteka Główna GUMed, już po raz czwarty, włączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej – Wielkiej Zbiórki Książek, której celem jest stworzenie bibliotek w szpitalach, domach dziecka oraz hospicjach.

W tym roku zbieraliśmy książki zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych, nowe lub używane, w idealnym stanie, wydane po 2000 roku.

Zebraliśmy 912 książek, z czego 547 w bardzo dobrym stanie, które zostały przekazane organizatorom akcji - Fundacji Zaczytani.org.

Pozostałe książki (365 egzemplarzy zniszczonych lub starszych wydań) rozdamy w ramach akcji bookcrossingu podczas Pikniku na Zdrowie.

 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy podarowali książki dla małych i dużych pacjentów!
Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji w przyszłym roku.

2018

Biblioteka Główna GUMed, już po raz trzeci, włączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej – Wielkiej Zbiórki Książek. Celem kampanii jest tworzenie biblioteczek w szpitalach.

W 2018 r. roku zbieraliśmy książki dla małych i dużych pacjentów, nowe lub używane, w idealnym stanie, wydane po 2000 roku.

Zebraliśmy 644 książki, z czego 491 w bardzo dobrym stanie, które zostały przekazane do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, m. in do:

Pozostałe książki (153 egzemplarze zniszczonych lub starszych wydań) rozdajemy w Bibliotece w ramach akcji bookcrossingu.

Zapraszamy do zapoznania się z fotogalerią:

Organizatorem kampanii jest Fundacja Zaczytani.org. Patronat nad akcją objęli m. in.: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Zdrowia, Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Minister Praw Pacjenta oraz Prezydenci zaczytanych miast.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji w przyszłym roku!

 

2017

Także z okazji Tygodnia Bibliotek, już po raz drugi, uczestniczyliśmy w 2017 r. w  Wielkiej Zbiórce Książek, organizowanej przez Fundację Zaczytani.org.

Podobnie, jak w zeszłym roku odwiedziliśmy też małych pacjentów z naszego szpitala. 25 oraz 27 kwietnia 2017 r. wraz z nimi wyruszyliśmy na kaszubski szlak, w świat legend i baśni związanych z tym regionem.

Podsumowanie akcji

Tym razem uzbieraliśmy 330 książek (w większości dla dorosłych czytelników) nowych lub używanych, w idealnym stanie, wydanych po 2000 roku. Wśród darów były też książki dla dzieci, gry i puzzle, które trafiły do Klinik pediatrycznych naszej Uczelni.

Pozostałe dary pozwoliły wzbogacić biblioteczki w następujących klinikach UCK:

Szczególne podziękowania kierujemy do sióstr oddziałowych wyżej wymienionych klinik, ponieważ dotychczas, bez wsparcia społecznych zbiorek, samodzielnie i z własnej inicjatywy tworzyły mikroksięgozbiory na swoich oddziałach!

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć:

 

2016

 

 

W 2016 roku, po raz pierwszy, Biblioteka Główna GUMed włączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej – Wielkiej Zbiórki Książek, organizowanej przez Fundację Zaczytani.org, której celem było stworzenie Bibliotek Małego Pacjenta w szpitalach, domach dziecka i hospicjach. W związku z tym do 21 maja 2016 roku zbieraliśmy niezniszczone książki dla dzieci i młodzieży, które następnie przekazaliśmy klinikom pediatrycznym naszej Uczelni.

11 maja 2016 r. odwiedziliśmy też małych pacjentów, przebywających na różnych oddziałach pediatrycznych naszego szpitala, w ramach akcji "Bibliotekarze czytają dzieciom". Zabierając dzieci w podróż do świata bajek, chcieliśmy, aby choć na chwilę zapomniały o bólu i troskach, jakie towarzyszą im na co dzień.

Goszczącej nas klinice przekazaliśmy pierwszą paczkę z zebranymi książkami. Dzięki współpracy ze sponsorami (GUMed, ABE-IPS, PWN IBUK Libra, Kulczyk Foundation) obdarowaliśmy również upominkami wszystkich uczestników spotkania.

Podsumowanie akcji

Zebraliśmy 1061 książek. 734 w idealnym stanie lub nowe (25 kartonów) - trafiły do 7 klinik pediatrycznych GUMed:

oraz do Szpitala Dziecięcego "Polanki" im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku Sp. z o.o.

337 przykurzonych, zniszczonych lub dla dorosłych (14 kartonów) trafiło do uczestników innej akcji, w której uczestniczy nasza Biblioteka - na Piknik na Zdrowie. Zostały rozdane na zasadzie bookcrossingu.

Dotarły do naszej Biblioteki (jako najbliższego punktu zbiórki) także 52 książki zebrane przez dzieci z Przedszkola nr 26 w Gdyni (koordynator Jagoda Darowny).

Serdecznie dziękujemy także wszystkim, którzy już podarowali książki dla małych pacjentów i prosimy o więcej! Wszak nie ma nic cenniejszego niż uśmiech dziecka...

Zapraszamy do zapoznania sie z fotorelacją:

Zasady przetwarzania danych osobowych w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Wobec wejścia w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy (EU) 2016/679 z dnia 17 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych Biblioteka Główna informuje, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gdański Uniwersytet Medyczny z siedzibą w Gdańsku 80-210, przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a,

2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - Magdalena Dłużewska (iod@gumed.edu.pl),

3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w systemie biblioteczno-informacyjnym Trójmiejskiego Zespołu Bibliotecznego (Akademia Muzyczna w Gdańsku, Akademia Morska w Gdyni, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności) w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych na podstawie art. 6 ust.1 lit. A ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.,

4. Pani/Pana dane osobowe nie będą ujawniane innym podmiotom, za wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa, firmom windykacyjnym, firmom wspierającym obsługę informatyczną,

5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnikami prawa,

6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie,

7. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych osobowych, gdy uzasadnione jest, że Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016.,

8. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi.