2018-11-29

Biblioteka Główna GUMed informuje, że z dniem 31.12.2018 roku WYGASA PRENUMERATA bazy ClinicalKey. Ze względu na niezwykle wysoką cenę i nieugięte stanowisko wydawcy, firmy Elsevier, co do wzrastającego stale kosztu kolejnych odnowień subskrypcji, decyzją Rady Bibliotecznej postanowiono nie przedłużać prenumeraty ClinicalKey na następny rok. W związku z tym z dniem 1.01.2019 roku dostęp do zasobu tej bazy został odłączony.

Informujemy jednocześnie, że około 60% czasopism z ClinicalKey BĘDZIE WCIĄŻ DOSTĘPNE dla użytkowników GUMed na platformie ScienceDirect w ramach licencji krajowej.

Ponadto OD 1 STYCZNIA 2019 Biblioteka uruchomi prenumeratę jedenastu najbardziej poczytnych czasopism z ClinicalKey, które do tej pory nie były dostępne na ScienceDirect.
Będą to następujące tytuły:

1. Fertility and Sterility
  2. Heart Rhythm
  3. Pancreatology
  4. Journal of Vascular Surgery
  5. Anesthesiology Clinics
  6. The Lancet Respiratory Medicine
  7. Journal of the American Society of Echocardiography
  8. American Journal of Kidney Diseases
  9. Gastroenterology
  10. The Journal of Thoracic and Cardiovascular Surgery
  11. Journal of Urology

Natomiast na platformie EBSCOhost będą również dostępne dwa najczęściej wykorzystywane podręczniki z ClinicalKey:

• Textbook of Histology,
  • Robbins & Cotran Pathologic Basis of Disease.

OD 1 STYCZNIA 2019 ROKU zostanie uruchomiony także roczny dostęp do blisko 1400 ebooków wydawcy Elsevier, wśród których znaleźć będzie można część pozycji, które do tej pory dostępne były w ramach ClinicalKey, w tym między innymi:

• Murray and Nadel's Textbook of Respiratory Medicine,
  • Mandell, Douglas and Bennett's Principles and Practice of Infectious Diseases.