AKTUALNOŚCI

2023-09-29


2023-09-29

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów Biblioteki i wypożyczania potrzebnej literatury!

Uwaga: Elektroniczna legitymacja studencka GUMed jest aktywną kartą biblioteczną.

 

Zamawianie książek do wypożyczenia będzie możliwe od 30.09.2023 r. (sobota) od godz. 8:00. 

Dowiedz się  więcej o wypożyczaniu książek i obowiązkowym szkoleniu.

 

WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK

Aby wypożyczyć książkę, należy:

 • odnaleźć ją w katalogu online http://katalog.gumed.edu.pl,

 • kliknąć tytuł lub przycisk Zobacz egzemplarze,

 • przy dostępnym egzemplarzu z lokalizacją GUMed – Wypożyczalnia kliknąć Zamów,

 • zalogować się do swojego konta czytelnika podając:

  • numer karty bibliotecznej: 55000 a następnie nr albumu,

  • hasło: data urodzenia w formacie RRMMDD

 • książki można odebrać z Wypożyczalni, gdy na koncie zmieni się status książek na "do odbioru".

 

ZDALNY DOSTĘP Z DOMU

>> korzystaj z e-książek i innych zasobów elektronicznych dzięki zdalnemu dostępowi poprzez system HAN

 

ZAJĘCIA OBOWIĄZKOWE  

Studenci I roku zobowiązani są do odbycia zajęć z realizowanego przez Bibliotekę przedmiotu Edukacja informacyjna. Zajęcia odbywają się przez Internet, a treść szkolenia dostępna jest na platformie Moodle.

Zachęcamy do jak najwcześniejszego zapoznania się z treścią przedmiotu, co zapewne ułatwi zamawianie potrzebnych podręczników i korzystanie z agend i usług Biblioteki.

Szkolenie składa się z dwóch części:

 1. część pierwsza, ogólnodostępna, zawiera podstawowe informacje o zasadach funkcjonowania Biblioteki, jej zbiorach tradycyjnych i elektronicznych, świadczonych usługach, a przede wszystkim o sposobach wyszukiwania, zamawiania i wypożyczania potrzebnych podręczników,

 2. część drugą stanowi składający się z 20 pytań i wypełniany online test dostępny po zalogowaniu się imieniem, nazwiskiem i numerem albumu; warunkiem uzyskania zaliczenia przedmiotu jest udzielenie co najmniej 60% prawidłowych odpowiedzi na pytania zawarte w teście, maksymalnie w 3 próbach (w pierwszym terminie).

Wszelkie potrzebne informacje znaleźć można w serwisie online Biblioteki, szczególnie w zakładce >> Studenci.


2023-09-28

Zapraszamy na pierwsze w tym roku akademickim spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki BG GUMed, które odbędzie się 26 października (czwartek) o godz. 18:00 w naszej bibliotece. tym razem sięgamy po prawdziwego klasyka literatury - "Frankensteina" Mary Shelley.

 

[Opis wydawcy]

Opętany obsesją szalony naukowiec Victor Frankenstein plądruje cmentarze w poszukiwaniu materiału do stworzenia nowego życia. Jednak istota, któą udało się wskrzesić, nie spełnia jego oczekiwań. Odrzucona przez Frankensteina i pozbawiona ludzkiego towarzystwa, postanawia zniszczyć swojego stwórcę i wszystko, co jest mu drogie. Ta mrożąca krew w żyłach gotycka powieść, która powstała, gdy Mary Shelley miała zaledwie dziewiętnaście lat, stała się zaczątkiem nowego gatunku. Zyskała status doskonałego studium granic ludzkiej kreatywności i niszczenia oraz jednego z najsłynniejszych horrorów świata.

 

Do zobaczenia!

>

 

   

 


2023-09-27

 

Zapraszamy do skorzystania z nowego dostępu testowego:

Statista – jedna z największych na świecie platform zawierających statystyki i dane rynkowe, która umożliwia dostęp do ponad 1,5 miliona statystyk, prognoz, dokumentacji, raportów i infografik na 80 000 tematów z ponad 22 500 źródeł. Baza dostarcza statystyki i dane rynkowe, prognozy, dokumentację, raporty i infografiki na temat ekonomii, dóbr konsumpcyjnych, handlu, Internetu, rynku reklamy i mediów, sportu i rekreacji, technologii i telekomunikacji, transportu i logistyki. Baza zawiera profile firm, raporty krajowe i branżowe, prognozy ekonomiczne i rynkowe, opisy badań opinii publicznej i trendów demograficznych. Wszystkie dane można pobrać zaledwie w kilka sekund i są dostępne w czterech różnych formatach.

Więcej:


Bonus:

Każdy student, wykładowca i pracownik otrzymuje pełne prawo do publikacji i wykorzystywania danych. Dostępna jest również opcja automatycznego cytowania danych.

zob. Statista dla środowiska akademickiego

 

Dostęp do platformy: w sieci GUMed lub poprzez system HAN

 

Dostęp będzie aktywny do 27.10.2023 r.

   

2023-09-21

Serdecznie zapraszamy na webinarium poświęcone zarządzaniu danymi badawczymi w naukach medycznych, farmaceutycznych oraz o zdrowiu. Podczas spotkania zostanie szczegółowo omówiony proces tworzenia i wdrażania planów zarządzania danymi na potrzeby wniosków grantowych NCN. Webinarium poprowadzi dr Jakub Rusakow z Biblioteki Głównej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz mgr Szymon Kubik z Biblioteki Medycznej UJ CM.

Spotkanie odbędzie się online w dniu 26.09.2023 o godzinie 12.00.

Rejestracja dostępna pod tym linkiem.

Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji na stronie NCN.


2023-08-23

 

Zapraszamy na ostatnie wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki BG GUMed,
które odbędzie się 13 września o godz. 15:00 w naszej Bibliotece.

Lekturą spotkania będzie nagrodzona w 2002 roku Pulitzerem powieść Jeffrey'a Eugenidesa Middlesex.


Do zobaczenia!
 

 

Zasady przetwarzania danych osobowych w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Wobec wejścia w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy (EU) 2016/679 z dnia 17 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych Biblioteka Główna informuje, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gdański Uniwersytet Medyczny z siedzibą w Gdańsku 80-210, przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a,

2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - Magdalena Dłużewska (iod@gumed.edu.pl),

3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w systemie biblioteczno-informacyjnym Trójmiejskiego Zespołu Bibliotecznego (Akademia Muzyczna w Gdańsku, Akademia Morska w Gdyni, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności) w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych na podstawie art. 6 ust.1 lit. A ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.,

4. Pani/Pana dane osobowe nie będą ujawniane innym podmiotom, za wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa, firmom windykacyjnym, firmom wspierającym obsługę informatyczną,

5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnikami prawa,

6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie,

7. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych osobowych, gdy uzasadnione jest, że Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016.,

8. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi.