2023-02-06

W styczniu bieżącego roku na naszej Uczelni rozpoczęliśmy kolejny etap kampanii Kultura Szacunku, która w nowej odsłonie, pod hasłem Różni i Równi / Diverse and Equal, skupia się na jednej z fundamentalnych wartości, jaką jest RÓWNOŚĆ.

Chcielibyśmy Państwa zachęcić do zapoznania się z artykułem Kiedy równość oznacza dostępność autorstwa naszych koleżanek: Małgorzaty Florianowicz i Katarzyny Lewandowskiej z Oddziału Udostępniania Zbiorów.

W związku ze wzrostem zainteresowania osób z niepełnosprawnością kształceniem na poziomie wyższym, konieczne jest podjęcie działań wyrównujących ich szanse dotyczące dostępu do bibliotek akademickich. Jakie wyzwania stoją przed naszą Uczelnią? Jakie ułatwienia zostały już zastosowane u nas w Bibliotece a jakie są planowane? O tym, między innymi, przeczytacie w tej publikacji.

Zachęcamy do lektury!

Głosowanie